REGISTRUOKIS KURSAMS DABAR! REGISTRUOKIS

A Kategorijos kursai

  • A Kategorija (triračiai, kurių galia didesnė kaip 15 kW, ir motociklai) – Minimalus amžius, nuo kurio leidžiama įgyti teisę vairuoti – 20 metų, išskyrus teisę vairuoti triračius. Norint įgyti teisę vairuoti A kategorijos motociklus, reikia turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą. Reikalavimas turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą netaikomas 24 metų sulaukusiems asmenims. Teisė vairuoti triračius, kurių galia didesnė kaip 15 kW, suteikiama nuo 21 metų.

Motociklų vairuotojų kategorijos skirstomos: A kat. – nuo 24 metų (išimtis nuo 20 metų: galima įgyti turint 2 metų stažą su A2 kat.), A2 kat. – nuo 18 metų ir A1 kat. nuo 16 metų.

Norintys įgyti A1, A2 ar A kategorijos vairuotojo pažymėjimą, tai gali atlikti keliais būdais:

– teorijos mokymasis grupėje ir individualios praktinio vairavimo pamokos su instruktoriumi.Teorijos grupės trukmė apie 3-4 savaitės. Po 6-7 teorijos paskaitos pradėsite individualų praktinį vairavimą su instruktoriumi. Viso Jums priklausys 10 ak. val. praktinis mokymo kursas su motociklu.

 teorijos mokymasis savarankiškai („EKSTERNU“).Savarankiškai išsilaikę teorijos egzaminą VĮ „Regitra“ pasirašysite sutartį ir pradėsite praktinį vairavimą mokykloje.

A1 ( B kategorijos praplėtimas)

Nuo 2021 m.  rugpjūčio mėn.  1 d. vairuotojai, turintys B kategorijos vairuotojo pažymėjimą, gali įgyti teisę vairuoti lengvuosius motociklus (A1 kategorijos, motociklai, kurių variklio darbinis tūris didesnis kaip 50 cm3, bet ne didesnis kaip 125 cm3, galia neviršija 11 kW, o galios ir svorio santykis ne didesnis kaip 0,1 kW/kg. ) Lietuvos teritorijoje supaprastinta tvarka. Reikia pabaigti  vairavimo mokymus  ( 6 ak.val praktinio vairavimo ) vairavimo mokykloje, o laikyti egzamino „Regitroje“ nereikia. Šiems vairuotojams bus išduodamas naujas vairuotojo pažymėjimas su specialiu kodu – 100.

Šia galimybe gali pasinaudoti 24 metų amžiaus sulaukę asmenys ir turintys bent 2 metų B kategorijos vairavimo patirtį.

Pabaigus mokymus, reikia kreiptis į „Regitros“ padalinį dėl teisės vairuoti A1 kategorijos transporto priemones suteikimo ir naujo vairuotojo pažymėjimo išdavimo.

Naujai išduotame vairuotojo pažymėjime prie B kategorijos bus įrašytas kodas 100, reiškiantis, jog leidžiama vairuoti A1 kategorijos transporto priemones tik Lietuvos Respublikos teritorijoje.

SVARBU!

Jei asmuo nori vairuoti lengvuosius motociklus ir užsienyje, tuomet teisę vairuoti reikės įgyti įprasta tvarka, t. y. pabaigti visus būtinus mokymus vairavimo mokykloje bei išlaikyti teorijos ir praktikos egzaminus „Regitroje“.

Mokymų kaina

Mokymai kategorijoms A1; A2 A

Teorija su praktinio vairavimo pamokomis (10 val.) –  360 €
Praktinio vairavimo pamokos – 270 €
Papildoma praktinio vairavimo pamoka ( 1 ak. val.) – 27 Eur.

Mokymai kategorijoms A1 (B kategorijos praplėtimas) – 6 ak. val. – 170 Eur

Kainų sistema yra lanksti, bendrą sprendimą rasime visuomet.

Už kursus galima atsiskaityti – sumokėjus visą sumą iš karto, dalimis (mokymo kursų eigoje), banko pavedimu.

Kas lemia sėkminga egzamino išlaikymą?

Profesionalus teorijos išdėstymas ir įsisavinimas
28%
Ilgametę patirtį sukaupę praktinio vairavimo instruktoriai
35%
Nuolatinis vairavimo praktikavimasis
37%

Registracija į mokymus